Otwarcie wystawy „Siudmak. Kosmogonie”

25.10.2023 r.
Takiego wernisażu jeszcze nie było! To wspaniałe wydarzenie artystyczne, które uświetnił swą obecnością sam Artysta – Mistrz Wojciech Siudmak!
Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod batutą dyrygenta Michała Brożka, wykonał utwór „Dona nobis pacem” pochodzący z mszy autorstwa Wojciecha Kilara Missa „Pro Pacem”. Wybór tego utworu podyktowany był osobistą relacją Wojciecha Siudmaka i Wojciecha Kilara, których łączyły wspólnie wyznawane ideały.
W murach Tichauer Art Gallery prezentowane są prace znane i cenione na całym świecie. Jest to m.in. słynny cykl wydarzeń z 1999 roku we Francji, towarzyszący obchodom wkroczenia w nowe millenium czy prace prezentowane na słynnej wystawie Siudmaka na wieży Eiffla. Ekspozycja zawiera także obrazy i rysunki, zdobiące pierwsze polskie wydanie Diuny.
Wystawę zdobią świetne autorskie animacje zespołu kreatywnego Tichauer, które są inspirowane obrazami i rysunkami Siudmaka, takimi jak Turandot, Sekretna Armada, czy rysunkami Kosmiczny Koncert i Nieoczekiwana Empatia pochodzącymi z ww. cyklu Diuna.
Ramy czasowe wystawy: 14.10.2023 r. - 03.03.2024 r.
 
Patronat honorowy:
Ambasada Francji w Polsce,
Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie.
 
Partnerzy wydarzenia:
Opera Śląska Opera Śląska
Śląski Klub Fantastyki Śląski Klub Fantastyki
Nowa Fantastyka Nowa Fantastyka
Wernisażeria Wernisażeria